1905 – ZLSBD Web, článok LIMODOR

LIMODOR AirClean

01. 05. 2019 – Mgr. Nina Sovič

Rekuperácia, ktorá sa pozerá za horizont prítomnosti a s ktorou môžete dýchať čistejší vzduch ako vonku.

https://lepsiasprava.sk/wp-content/uploads/2019/05/Snímka-obrazovky-2019-05-01-o-19.09.24-1024x704.png

30% zľava pre členov ZLSBD od J.M. TRADE spol. s r.o.

O tom, že značka LIMODOR je špičkou na európskom trhu v oblasti rekuperácie a vetrania, už možno viete. A ak ešte, radi by sme vám ju predstavili prostredníctvom spoločnosti J.M. TRADE spol. s r.o., ktorá je partnerom Združenia pre lepšiu správu bytových domov a ktorá si pre našich členov pripravila špeciálnu zľavu na rekuperačné vetracie zariadenie LIMODOR AirClean vo výške 30%. A to stojí za to!

Limodor AirClean je individuálne energeticky úsporné a tiché vetranie s rekuperáciou pre byty a iné priestory aj vo výškových budovách. Spoločnosť LIMOT vyvinula a od roku 2009 úspešne dodáva pre byty a kancelárske priestory s vyšším štandardom decentrálny kontrolovaný systém vetrania s rekuperáciou energetickej triedy A, bez potreby zvislého stúpačkového potrubia. Znižuje tak náklady na splnenie požiarnych opatrení, šetrí energie, zvyšuje komfort a zdravotné podmienkyvnútorného prostredia. 

https://lepsiasprava.sk/wp-content/uploads/2019/01/email-banner-stupacky-2019-930_180k.jpg

https://lepsiasprava.sk/wp-content/uploads/2019/01/image004.jpg

Zdravie je najdôležitejšie. Slovensko má tretí najhorší vonkajší vzduch v EUa na „zlý vzduch“ predčasne zomiera až 5.500ľudí ročne? Ja to každý tisíci človek. To sú fakty. Keď si uvedomíme, že ten istý vzduch dýchame aj v byte pri vetraní otvoreným oknom, tak sa každý musí spýtať sám seba: „Čo s tým?“

LIMODOR AirClean 180 –  vnútri lepší vzduch ako vonku. Ako to funguje?

Vydýchaný, vyhriaty, vlhký a inak znehodnotený vzduch systém odčerpávaz kúpeľne, WC a z kuchyne. Na to slúžia tri stálobežné úspornéradiálne ventilátory LIMODOR FM AirClean 60/30 alebo 60/40. Nižší stupeň zabezpečuje stále minimálne vetranie bytu. Každý z týchto ventilátorov je možné samostatne prepnúť na vyšší stupeň na krátke intenzívne vetranie podľa potreby. Sú vhodné aj na odvetrávanie priamo z miest, kde znehodnotený vzduch vznikol – pachy z WC-misy, bezpečnepary aj zvnútra sprchovacieho kúta, alebo kuchynské výpary od digestora. Prach, mastnoty a iné bytové nečistoty sa zachytávajú na filtroch ventilátorov. Teplý bytový vzduch v protiprúdovom výmenníkutepla bezkontaktne odovzdá teplo s výťažnosťou nad 80% čerstvému vzduchu zvonku. Ochladený vnútorný vzduch je odvádzaný von vodorovným potrubím, zakončeným na fasáde krycou mriežkou so sieťkou proti hmyzu. 

https://lepsiasprava.sk/wp-content/uploads/2019/05/Snímka-obrazovky-2019-05-01-o-19.21.09-1024x841.png

LIMODOR FM AirClean 60/30

Vonkajší vzduch vstupuje do systému na fasáde cez druhú kryciu mriežku so sieťkou proti hmyzu. Prechádza cez špeciálny protipeľový alebo protialergický filter, kde sa zbaví nečistôt, peľov alergénov a podobne. Už čistý vzduch prevezme teplo v protiprúdovom výmenníku od „odchádzajúceho“ vzduchu z bytu. Čerpanie vonkajšieho vzduchu zabezpečuje úsporný radiálny ventilátor umiestnený v kazete za výmenníkom. Množstvo načerpaného vzduch zvonku je regulované riadiacou jednotkou. Zodpovedá aktuálnemu množstvu odvádzaného vzduchu z bytu. Maximálny výkon je až 180m3/hod. Čistý, tepelne upravený vzduch pokračuje priamo alebo cez tlmič hlučnosti (opcia) a rozvádzač do regulovateľných výustkov LFWR v spálňach, obývačkách, kuchyni, kanceláriácha pod.

Systém je ovládaný riadiacou jednotkou umiestnenou najlepšie v rozvodnej skrinke.V lete (ak sú vonkajšie vzduchové podmienky vhodné pre prirodzené vetranie oknom alebo balkónovými dverami) je možné šetriť energiu naviac. Na riadiacej jednotke sa dá jednoducho vypnúť čerpanie vonkajšieho vzduchu ventilátorom a stále minimálne vetranie ventilátormi LIMODOR FM AirClean. Tie sú v kľude, no je ich možné podľa potreby zapínať na plný výkon.  Čo je dôležité, systém pracuje bez potreby externého servisu.Dôležité je zvoliť také miesto, ktoré je prístupné na jednoduchú svojpomocnú prácu s filtrom a kontrolou čistoty potrubia. 

Komfort systémuje možné vylepšiť  tlmičom hluku, letnou kazetou, priechodkou z oválneho na kruhové vedenie vzduchu, ako aj  ovládacími prvkami zapínania a vypínania – s oneskorením, reakciou na pohyb, na vlhkosť, s intervalovým vetraním, diaľkovým ovládaním. A to v rôznych vzájomných variantoch. 

https://lepsiasprava.sk/wp-content/uploads/2019/05/Snímka-obrazovky-2019-05-01-o-19.24.53-1024x599.png

Vsaďte na vetracie systémy LIMODOR – čas potvrdí vaše dobré rozhodnutie